צורפות כסף וזהב, תכשיטים מעוצבים, ניקוי כלי כסף
 
 

תכשיטים מעוצבים מזהב

 
 

 מהו זהב? הזהב הוא יסוד מתכתי נדיר שנמצא במחצבי האדמה. הוא מאד לא פעיל מבחינה כימית, אינו מושפע מהאוויר, מחום ולחות .הזהב הינו רך ונוח לעיבוד ושומר על ערכו לאורך מאות בשנים וצבעו בוהק.

תכשיטים מעוצבים בגלריית "צורפות" של אורי סלמה מורכבים מזהב טהור וחומרים נוספים כגון:  נחושת, כסף, אבץ, פלדיום, פלטינה ועוד. הצבע הסופי של התכשיט (לבן, צהוב, ורוד) וכן דרגת הטוהר שלהם נקבעים על פי מינון של כל אחד מהחומרים הנמצאים בתערובת. ניתן ליצור זהב במספר דרגות טוהר הנקרא בשפה המקצועית "קראט" - K9,K 10,K 14,K 18, K21, K22.

תכשיטים מעוצבים

זהב טהור עשוי K24 (קראט).

התכת תכשיט משולב זהב וחומרים נוספים

בשלושים האחרונות, נהוג ליצור תכשיטים מעוצבים מזהב טהור בשילוב החומרים הנוספים וזאת בשל תכונותיו של הזהב. הזהב הוא רך ואם

 ניצור את התכשיט אך ורק ממנו, נקבל תכשיט שעלול להתעקם.

היות וכל אחד מהחומרים המוזכרים לעי"ל מותך בטמפרטורה שונה, כאשר מבצעים תהליך התכה של תכשיט זהב (בכל צבע שהוא), התהליך מתבצע בתנור מיוחד המיועד לכך. התכה זאת מתבצעת  בטמפרטורה של 1,064 מעלות צלזיוס, הזהב יותך ויופרש מהתערובת. הזהב שמופרש הוא זהב טהור(24 קראט).

לאחר ההתכה ניתן לעבד מחדש וליצור תכשיטים מעוצבים חדשים. הזהב לא ניזוק כלל משינויי טמפרטורה ומתהליכי ההיתוך והיציקה.

אלרגיה לתכשיטים

לפני שניגשים להפיח מעט אווריריות בתכשיטים הישנים ולשנות את הצבע בהתאם לטרנדים העכשוויים,כדאי לדעת שבבחירת צבעו של הזהב תיתכן לפעמים גם השפעה פיסיולוגית, ולא רק ויזואלית. ז"א, שלאנשים בעלי רגישות לנחושת מומלץ להימנע מענידת תכשיטי זהב אדום בקראט נמוך. כלומר, לאותם אנשים בעלי רגישות ניתן ומומלץ לרכוש תכשיטים בעלי צבע של זהב בעלי דרגות טוהר גבוהות יותר 18 קראט ומעלה.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר